یکی از جذاب ترین روشهای کسب درآمد از اینترنت تولید و فروش محصولات آموزشی است. سالهاست که دیگر مردم وقت و هزینۀ خود را برای رفتن به آموزشگاه ها تلف نمیکنند و آموزشگاه های حضوری منقرض شده است. بطور کلی تولید محصولات آموزشی و محتوای با ارزش یکی از پرسودترین کسب و کار های اینترنتی است. هر روز افراد جدیدی در اینترنت وارد این حوزه کسب و کار می‌شوند.

تاکنون افراد زیادی با استفاده از این روش کسب درآمد در اینترنت به درآمدهای میلیاردی رسیده اند. در اینجا برای اثبات این مدعا بد نیست یک سر به سایت همیار وردپرس یا سایت عباس منش یا سایت بهرامپور یا سایت متمم یا سایت فرانش و... سایت های بسیاری هستند که از راه تولید محتوای آموزشی به درآمدهای بسیارعالی رسیده اند.

شاید باورنکنید ولی این سایتهایی که مثال زدم بیشتر از صدمیلیون تومان در روز درآمد دارند. مدیران هیچکدام از این سایت ها هیچکدام ابرانسان نیستند ولی تمامی آنها یک ویژگی مشترک دارند: اینکه با سرمایه صفر کسب و کار اینترنتی خود را شروع کرده اند. اساسا یکی از زیبایی های اینکار این هست که سرمایه اش خود شما هستید و به هیچ سرمایه مادی نیاز ندارد.

کسب درآمد از اینترنت

شاید بپرسید با وجود این همه اطلاعات رایگان در اینترنت وجود دارند چرا مردم محصولات آموزشی ما را تهیه کنند؟ دلایل زیادی وجود دارد. شاید بهتر باشد با یک مثال به این سئوال جوب بدهم. فرض کنید شما تصمیم گرفته اید طراحی سایت را یاد بگیرید. اگر در گوگل عبارت "آموزش طراحی سایت" را سرچ کنید سایت های زیادی را پیدا میکنید که دراین ارتباط محتوای آموزشی رایگان تولید کرده اند.

این تجربه شخصی خود من هست که اکثر این سایت ها فقط برای جذب ترافیک محتوای رایگان تولید کرده اند. اصولا اگر محتوای  باکیفیتی وجود داشته باشد که قابل فروختن بصورت محصول آموزشی باشد هرگز رایگان عرضه نمیشود. هیچ کسی چیزی که برای آن زحمت کشیده را مجانی نمیدهد. اما برای ایجاد ترافیک در هر زمینه ای محتوای رایگان بسیار فراوان هست و اگر بخواهید از طریق این محتوای پراکنده و رایگان علوم موردنظرتان را یاد بگیرید، باید منابع بسیاری را بررسی و مطالعه کنید و وقت و انرژی زیادی را هدر میدهید که به مراتب با ارزش تر از پول شماست.

حالا اگر درنتایج جستجو سایتی را پیدا‌کنید که دورۀ آموزشی طراحی سایت را تولید کرده و طراحی سایت را از ابتدا تا انتها بصورت تصویری آموزش داده باشد شما ترجیح میدهید وقت با ارزش خودتان را با جستجو در اینترنت هدر کنید و یا با یک بسته آموزشی این علم را یاد بگیرید؟ دقیقا مردم هم به همین علت آموزش میخرن. درواقع به خرید آموزش در عمر خود صرفه جویی میکنند و عمر میخرند!
مردم محصولات آموزشی را تهیه می‌کنند چونکه میخواهند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مسئله خودشان را حل کنند و به هدفشان برسند. پس مطمئن باشید اگردر زمینه ای که تخصص یا علاقه دارید بتوانید محصولات ارزشمند و باکیفیتی را تولید کنید که واقعاً نیاز دیگران را برطرف کند می‌توانید از طریق فروش محصولات آموزشی، کسب و کار اینترنتی موفق و پرسودی را راه اندازی کنید.

بسته های آموزش مجازی به چند دسته مهم تقسیم میشوند. محصولات خواندنی که کتاب الکترونیکی یا PDF هستند. محصولات صوتی و محصولات تصویری که پس از پرداخت آنلاین مشتری میتواند آنها را دانلود کند.

 

شما به چند روش می‌توانید اطلاعات خودرا در اینترنت عرضه کنید:

دوره های آموزشی آنلاین: در این روش کاربر پس از خرید محصول، آنرا دانلود میکند یا اینکه در دوره زمانی مشخص هر یک از جلسات آموزشی را بترتیب دریافت میکند.

محصولات آموزشی فیزیکی: این محصولات بصورت فیزیکی یعنی جزوات و دی وی دی‌های تولید میشوند که باید از طریق پست و یا پیک برای مشتری ارسال شود.

 اشتراک آنلاین: در این روش کاربر با پرداخت هزینۀ شارژ ماهیانه ای مشترک سیستم شما شده و میتواند از محتوای vip سایت شما استفاده کند.

برگزاری webinar یا کلاس‌های آنلاین: با استفاده از این سیستم‌ها کاربران پس از ثبت نام و پرداخت شهریه دوره، در زمان مقرر وارد کلاس میشوند. درواقع این نوع کلاس ها همان آموزشگاه های شبیه سازی شده هستند. دانشجو بدون حضور در کلاس با استاد ارتباط زنده دارد و معلم میتواند تصویر، صدا و وایت بورد الکترونیکی خودش را به محصلین نمایش دهد. در این روش مخاطبین می‌توانند بصورت لایو از طریق اینترنت در منزلشان با شما ارتباط داشته باشند و سؤالات خودشان را درحین اجرای کلاس بپرسند. درحال حاضر وبینار یکی از محبوب‌ترین روشهای عرضه و فروش اطلاعات در اینترنت است.

کسب درآمد از اینترنت

درچه زمینه ای محصول آموزشی را تولید کنیم؟

اگر تصمیم خود را گرفته اید احتمالا الان از خود میپرسید که "چه محصولی تولید کنم و این محصول باید در چه زمینه ای باشد؟ درواقع این سئوال تمام کسانی است که تصمیم میگیرند وارد این تجارت بشوند. اینکه چه محصولی را تولید کنم که بتوانم بترکونم و کلی بفروشم!!! در پاسخ به این سئوال به چند نکته باید توجه داشته باشید:

۱- نخست باید از خود بپرسید که به چه زمینه ای خیلی علاقه‌مند هستید. ممکن است شغل فعلی شما در زمینه ای که بعه آن علاقه دارید نباشد. اصلاً مهم نیست که شغل فعلی شما در این زمینه هست یا خیر. مهم این است که به آن واقعاً علاقه داشته باشید. این باعث میشود که تحقیق و مطالعه شما را خسته نکند و علاوه براین محصول شما باارزش تر و نفیس تر از آب درآید.

۲- علاوه براین باید ببینید که در چه کارهایی مهارت دارید، یا بهترین تفریح شما چیست یا چه موضوعی بیشترین جذابیت را برای شما دارد یا درچه زمینه دوست داشتید فعالیت کنید؟ تمامی آن‌ها را فهرست کنید.

 

اگر دو مورد بالا را بخوبی پیاده کنید باید بتوانید یک یا چند زمینه کاری را انتخاب کنید. حالا باید تحقیقات را شروع کنید و بررسی کنید که آیا زمینه کاری که شما انتخاب کرده‌اید در اینترنت، مشتری دارد یا خیر؟ برای اینکار میتوانیم از ابزار Google Keyword Tool استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید بررسی کنید که آیا کاربران در اینترنت به دنبال موضوعی که انتخاب کردید هستند یا خیر. با استفاده از این ابزار براحتی می‌توانید بررسی کنید که کلمات کلیدی مربوط به موضوع کاری شما بطور متوسط ماهانه چندمرتبه جستجو می‌شود.

 

در پایان ویدیویی در این ارتباط تهیه شده که دعوت میکنم مشاهده بفرمایید و حتماً ما را از نظرات ارزشمندتان بهره مند سازید. موفق باشید.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید